Nasza szkoła


Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

     Zespół Szkół w Kocudzy umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły poprzez atrakcyjny i nowatorski proces nauczania oraz rozwijanie zainteresowań na zajęciach pozalekcyjnych. Absolwentom naszej szkoły pomagamy w dokonaniu świadomego wyboru dalszego kierunku kształcenia lub wyboru zawodu poprzez organizowanie zajęć z pracownikami biura pracy i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 

     Dwupiętrowy budynek szkoły z trawnikami, boiskami, parkingami oraz placem zabaw dla dzieci usytuowany jest na dużej działce. W szkole panuje przyjazna dla uczniów atmosfera, którą tworzą nauczyciele i inni pracownicy, starający się służyć pomocą w każdej sytuacji.

 

     Nad bezpieczeństwem uczniów czuwają dyżurujący nauczyciele. Dodatkowym zabezpieczeniem jest monitoring wewnętrzny oraz system alarmowy.

 

    Sale lekcyjne w naszej szkole są odpowiednio przystosowane do rodzaju prowadzonych w nich zajęć. Znajdują się w nich pomoce dydaktyczne i różnego rodzaju plansze ułatwiające uczniom przyswajanie wiedzy z różnych przedmiotów; niektóre sale posiadają telewizory i sprzęt do odtwarzania płyt DVD. Wszyscy dbają o estetyczny wygląd swoich klasopracowni, przynosząc kwiaty, wykonując i aktualizując gazetki okolicznościowe. W każdej sali jest również kącik papieski poświęcony patronowi naszej szkoły.

    Sala gimnastyczna w naszej szkole przystosowana jest do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, rozgrywek międzyszkolnych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich w siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną oraz tenisa stołowego. Odbywają się tutaj również akademie i uroczystości szkolne. W sali znajduje się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, balkon ze 160 miejscami siedzącymi, 24 prysznice, szatnie, dwie sale towarzyszące i wiele pomieszczeń dodatkowych.

 

     Szkoła jest wyposażona w pomoce naukowe oraz dwie sale komputerowe z blisko 20 komputerami z dostępem do internetu, projektory multimedialne, 2 tablice multimedialne, drukarki i skanery.

      Propagujemy zdrowy styl życia. Stołówka serwuje zdrowe posiłki oraz napoje. W szkolnym sklepiku można kupić zawsze sprawdzoną, świeżą żywność – codzienne dostawy. Autobusy i busy dowożą dzieci zamieszkujące poszczególne częci Kocudzy oraz dzieci ze Zdzisławic, Kaproni i Władysławowa.

 

      Przyjazny uczniom sekretariat szkoły zaopatrzony jest w ksero i telefon. Można tam uzyskać rzetelną informację oraz pobrać odpowiednie dokumenty.

 

    Dodatkowym miejscem dla uczniów jest Biblioteka szkolna. Można tu poczytać, pooglądac książki, przygotować się do lekcji korzystając z komputera lub słowników czy encyklopedii tematycznych, odrobić lekcje, wypożyczyć książkę do domu, miło spędzić czas.

      Nasza szkoła stwarza warunki do rozwijania zainteresowań i talentów.  

     Cała kadra pedagogiczna dba o to, by nasi podopieczni osiągali coraz lepsze wyniki w nauce i rozwijali swoje zainteresowania, talenty, pasje i aspiracje życiowe.       

 

    Planujemy wycieczki tematycznie związane z programem nauczania, bogate w walory edukacyjno-rozrywkowe. Celem integrowania szkolnej społeczności organizujemy zabawy taneczne, dyskoteki oraz imprezy plenerowe.

     Tworzymy klimat szkoły przyjaznej, ukierunkowanej na indywidualny rozwój każdego ucznia. Naszym celem jest edukacja pozostawiająca trwały ślad i widoczne rezultaty w dalszej przyszłości młodego człowieka...

 

Młodzieży(...) jesteście przyszłością świata"

 - Jan Paweł II