Rok szkolny 2017/2018


 


 

Ostatni występ, ostatni dzwonek - zakończenie roku szkolnego 2017/18

       22 czerwca 2018r. zakończył się czas wytężonej pracy dla uczniów i nauczycieli - rok szkolny 2017/2018. Dla uczniów klasy III gimnazjum to szczególny dzień, bowiem po raz ostatni w murach tej szkoły usłyszeli dzwonek, który nie wzywał na zajęcia czy na przerwę. Brzmiał na pożegnanie. Z tej okazji przygotowali akademię, podczas której w kabaretowym stylu zaprezentowali scenki oraz wrazili swoją wdzięczność podziękowaniami dla Pani Dyrektor, Grona Nauczycielskiego, Rodziców za przekazaną wiedzę, cierpliwość, serce, dobre słowo i wychowanie.

Galeria zdjęć>> 


 

 

 Dzień Dziecka 2017/18

 

Galeria zdjęć>>

 

 

 

 

 


 

Dzień Rodziny 2017/18

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy wielkie święto – Dzień Rodziny. Przedszkolaki i uczniowie z klas I-III przygotowują akademię z tej okazji. W tym roku uroczystość rozpoczęto bajką pt. „O rybaku i złotej rybce” w wykonaniu klasy IIIb. Następnie część artystyczną zaprezentowali najmłodsi uczniowie szkoły, tzn. przedszkolaki i klasa 0. Pod opieką swoich wychowawczyń przedstawiły piękne piosenki i tańce, zyskując gromkie brawa publiczności. Humorystyczne scenki, nowoczesne tańce, wiersze i piosenki o mamie i tacie były zademonstrowane przez klasy I, II i IIIa. Nasze dzieci kolejny raz udowodniły, że prócz talentu krasomówczego oraz wokalnego drzemie w nich również duży potencjał taneczny. Tą wspaniałą uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem „Sto lat”. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń, na rodziców czekała niespodzianka – słodki poczęstunek i prezenty przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas.

Galeria zdjęć>>                                           


 

"Idźmy naprzód z nadzieją" - Święto Patrona Szkoły 2017/18

Idźmy naprzód z nadzieją, bo nadzieja jest w tym, że zło można zwyciężyć tylko dobrem –te słowa Świętego Jana Pawła II stały się hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Święta Patrona Szkoły. Święty Jan Paweł II kochał wszystko i wszystkich. Tą swoją wielką miłością zarażał cały świat. Uczył, że nadzieja jest światełkiem na krętych drogach życia, daje siłę i odwagę.

Uczniowie klas VII „a” i VII „b” pod kierunkiem Pani Anny Dyjach i Pani Ewy Niściór zaprezentowali przepiękne widowisko słowno – muzyczno – pantomimiczne ku czci najlepszego z Polaków, przedstawiając najważniejsze wydarzenia z Jego życia w sposób wyjątkowy m.in. za pomocą symbolicznych znaków. Świętowanie tego dnia cała społeczność szkolna rozpoczęła od uczestnictwa we Mszy św. pod przewodnictwem ks. Jana Kardasia. Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Wójt gminy Dzwola – Pan Stanisław Rożek oraz Dyrektorzy i Nauczyciele ościennych szkół wraz z laureatami organizowanych przez naszą szkołę konkursów: literackiego, sportowego, plastycznego.

Galeria zdjęć>>                            


 

W rocznicę Konstytucji Trzeciego Maja - 2017/18

Polska Konstytucja 3 Maja została uchwalona na Zamku w Warszawie w 1791 r. Była ona pierwszą nowoczesną, demokratyczną konstytucją w Europie, a drugą na świecie, po amerykańskiej. Choć przetrwała zaledwie rok, jako dokument regulujący życie polityczne i społeczne państwa – obalona w wyniku działań konfederacji targowickiej oraz wojny polsko-rosyjskiej, stanowiła inspirację dla ruchów niepodległościowych i patriotycznych wielu pokoleń Polaków. Dzisiaj 3 Maja to święto symboli narodowych, historii i narodowej tradycji. Z tej okazji został w naszej szkole przygotowany montaż słowno – muzyczny. Oprócz utworów poetyckich autorstwa między innymi: Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej, przypomniano również dwie polskie pieśni związane z tymi wydarzeniami - „Witaj, majowa jutrzenko” i „Polonez Trzeciego Maja”. Zaprezentowano również „Hymn Konstytucji 3 Maja” skomponowany przez Mariana Waśkiewicza do słów Zofii Pietrzyk. Hymn powstał w 2007 roku.

Galeria zdjęć>>                            


 

Dzień Kobiet - 2017/18

Dn. 8 marca 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Wszystkim przedstawicielkom płci pieknej, tym mały i dużym, złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

Galeria zdjęć>>              


 

Dzień Żołnierzy Wyklętych - 2017/18

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest obchodzony w naszej szkole już po raz kolejny, tym razem pod hasłem „Czynem zbrojnym budzili Polskę…” Uroczysta akademia upamiętniała tych, którzy po 1945 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Żołnierzy, którzy nie złożyli broni i za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.
Młodzież z klasy III i II gimnazjum przybliżyła nam wydarzenia z tamtych lat w postaci wierszy, krótkich tekstów oraz prezentacji multimedialnej. Uczniowie chcieli podkreślić, że żołnierze wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla nas młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia, muszą pamiętać o tamtych wydarzeniach, aby w godzinie próby „zachować się jak trzeba”– jak zamordowana przez komunistów „Inka”. To oni walczyli o wolną Polskę. 

Galeria zdjęć>>                            


 

Dzień Babci i Dziadka - 2017/18

        24 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Bożena Dubiel składając szanownym gościom serdeczne życzenia. Dzieci przedszkolne i z klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały z tej okazji część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki, inscenizacje oraz tańce. dziadkowie z dumą, podziwem i wzruszeniem wpatrywali się w występy swoich wnuków. Następnie dzieci zaśpiewały "Sto lat" i wręczyły swoim ukochanym Dziadkom laurki i upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka to bardzo miła tradycja w naszej szkole, możliwość podziękowania Dziadkom za ich bezcenna i bezwarunkową miłość do wnuków.

Galeria zdjęć>>                                          


 

Jasełka 2017/18

         Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania Jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole. 

       W dniu 19 grudnia uczniowie przedstawili historię małej dziewczynki Anastazji, której dobroć i miłość doprowadziła do nawrócenia ojca – bardzo bogatego, a zarazem niedobrego człowieka. Wszystko to działo się w pobliżu stajenki betlejemskiej, w której to właśnie w tym czasie na świat przyszedł Zbawiciel. W naszym przedstawieniu w roli Jezuska wystąpił mały Karolek Małek, braciszek Agatki, która wcieliła się w rolę Maryi. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, a zarazem moc miłości Boga do ludzi – w domu ówczesnej rodziny Anastazji i jej ojca. Historię dziewczynki opowiadał swoim wnukom współczesny dziadek, wspominając dawne czasy, kiedy to -z nieżyjącą już swoją małżonką- zawsze w Wigilię Bożego Narodzenia z utęsknieniem wypatrywali na niebie pierwszej gwiazdki.
        Również w dn. 14 grudnia, na zaproszenie pani dyrektor GOK w Kocudzy Janiny Dychy, nasze Jasełka przedstawione zostały na Pośniku Kocudzkim, dla licznie zgromadzonych, podopiecznych Ośrodka Pomocy w Dzwoli. Przedstawiona historia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności; w niejednym oku zakręciła się łza. Śpiew kolęd uświadomił wszystkim zgromadzonym, że święta są już blisko.

 Galeria zdjęć>>                                 


 

XVII Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży

        W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy odbył się XVII Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Niepodległa, niepokorna...". Swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 41 szkół  i 2 przedszkoli z terenu województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Na konkurs napłynęło 315 prac plastycznych i 124 utwory poetyckie.
        Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Sroki oraz poetów Pani Małgorzaty Żureckiej i ks. dra Mariana Balickiego przyznało dwie nagrody i dwa wyróżnienia uczniom naszej szkoły.

Nagrody w konkursie plastycznym otrzymały: Martyna Zaręba z kl. VI - III miejsce w Kategorii klas VI-VII oraz Natalia Szpakowska z kl. III gimnazjum - III miejsce w Kategorii Gimnazjum. Natomiast za wiersze wyróżnienia zdobyli: Wiktor Papierz z kl. VI i Agata Małek z klasy III gimnazjum. Pani Dyrektor Bożena Dubiel i nagrodzeni uczniowie zostali zaproszeni na uroczysty Finał XVII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się 28 listopada 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy. Gratulujemy finalistom oraz opiekunom, paniom - Urszuli Kaproń, Lidii Kotuła  i Grażynie Papierz. 


 

Pociąg do wolności - 2017/18

Polska obchodziła w tym roku 99-lecie odzyskania niepodległości. 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, Polacy odzyskali prawo do samostanowienia i zrzucili jarzma rosyjskie, niemieckie i austro-węgierskie. Z tej okazji klasa II gimnazjum wraz z wychowawczynią p. Beatą Kawalec przygotowała montaż słowno-muzyczny. Wiersze, pieśni i piosenki wykonane przez uczniów pokazały w jasny i ciekawy sposób nasza historię, postacie związane z walką o niepodległą Polskę, a także uczciły pamięć wszystkich, którzy polegli w imię wolności.

Galeria zdjęć>>                     


 

Uroczyste Ślubowanie Pierwszaków - 2017/18

              17 października 2017 roku zostali pasowani i przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły dzieci z klasy pierwszej. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli tańce i pląsy podczas prób. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Dzieci w odświętnych strojach błysnęły talentem muzyczno- tanecznym i recytatorskim. Następnie przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Podczas całej uroczystości wspierali pierwszaków rodzice oraz uczennice z klasy czwartej. Na zakończenie rodzice i przedstawiciele uczniów klasy drugiej wręczyli wszystkim upominki. Ślubowanie zakończyło wspólnym pozowaniem do zdjęć. Ukoronowaniem uroczystości była dyskoteka i słodki poczęstunek. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w dekoracji i przygotowaniu uroczystości.

Galeria zdjęć>>                                              


 

Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole - 2017/18

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole świętowalśmy 16 października. Akademię przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum. Tym razem młodzież w formie skeczu zaprezentowała dzień z życia szkoły- wesołe scenki przeplatając piosenkami. Całość dopełniły życzenia i drobne upominki dla wszystkich pracowników szkoły, które przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego.

Na koniec zabrała głos Pani Dyrektor Bożena Dubiel, która podziękowała młodzieży za przygotowanie części artystycznej oraz Radzie Rodziców za życzenia. Nagrodziła również niektórych nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej w ubiegłym roku szkolnym.

Galeria zdjęć>>                                                     


 

U stóp Jasnogórskiej Pani...- 2017/18

       4 października 2017r. uczniowie klas III gimnazjum i VII „a” wzięli udział w XVII pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Na placu przed szczytem Jasnej Góry zgromadziły się dzieci i młodzież z 360 szkół noszących imię największego z Polaków. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą różańcową, po której odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika z udziałem pocztów sztandarowych szkół. Bezpośrednio po Mszy Świętej przedstawiciele młodzieży odczytali akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski i list skierowany do Ojca świętego Franciszka. Na koniec zabrzmiał hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Po oficjalnej części pielgrzymki my udaliśmy się na Wały, by uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Nie mogło zabraknąć wizyty u Matki Bożej. Przed wizerunkiem Czarnej Madonny złożyliśmy podczas indywidualnej modlitwy swoje prośby.     

 

Galeria zdjęć>>                                     


 

Powstanie Warszawskie - 63 dni chwały - apel 2017/18

        1 sierpnia 1944r. - Godzina "W" - godz.17.00 - wybucha powstanie. Warszawa się broni, walka trwa: o wolność, o honor, o kraj! Przewidziane na kilka dni Powstanie trwało w rezultacie 63 dni. Koło historii zamknęło się 2 października 1944r. o godz. 21.00. W powstaniu poległo około 16.000 powstańców i około 150.000 ludności cywilnej. Tysiące osób zostało rannych. Około 650.000 ludności cywilnej zostało wywiezione z Warszawy do obozu przejściowego w Pruszkowie a stamtąd 150.000 do przymusowej pracy w Niemczech a 50.000 do obozów koncentracyjnych. W rocznicę kapitulacji uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali montaż słowno - muzyczny podsumowujący projekt gimnazjalny realizowany w klasie II. W ten sposób oddali hołd i cześć bohaterom największego zrywu niepodległościowego okresu II wojny światowej.

Galeria zdjęć>>                                    


 

Narodowe czytanie  2017     

Po raz drugi wzięliśmy udział w projekcie Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele" - tę piękną pozycję naszej literatury (...), by przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla właśnie fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe wersy dramatu - jak powiedział Prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki internetowego konkursu na narodową lekturę 2017 roku.
       W naszym szkolnym Narodowym Czytaniu uczestniczyły klasy gimnazjalne, klasy siódme i szósta, a wybrane fragmenty czytali: Magdalena Wnuk i Radosław Papierz, Weronika Góra i Arkadiusz Kot, Natalia Szpakowska i Bartosz Kotrybała, Urszula Łacek i Jakub Góra. 

Galeria zdjęć>>