Samorząd Uczniowski


 

 

Samorząd Uczniowski  w roku szk. 2019/20 reprezentują:

 

Przewodnicząca - Natalia Stanicka

Zastępca            - Martyna Zaręba

Sekretarz           - Marcin Czajka

Skarbnik             - Edyta Deruś

 

Sekcja dekoracyjna

Izabela Kaproń, Agata Rawska, Wiktoria Łukasik, Mikołaj Portka, Szymon Szydłowski, Julia Świś

 

Sekcja organizacyjna

Jakub Łukasik, Julia Papierz, Karolina Rawska, Maja Góra, Hanna Gilas, Zuzanna Małek

 

Poczet Sztandarowy

Wiktor Papierz, Karol Góra, Wiktoria Rząd, Jagoda Jargieło, Kinga Osiewicz, Angelika Osieł

 

Opiekunowie : p. Małgorzata Sędłak, p. Beata Szyszka i p. Magdalena Zaręba


 

Samorząd Uczniowski opiekuje się gazetką na korytarzu szkolnym i przez cały rok ją aktualizuje

 Nasza działalność w roku szkolnym 2019/2020


 Wrzesień

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania, nowe wybory... Uczniowie poszczególnych klas wytypowali swoich kandydatów do S.U. Dn. 15 września cała społeczność szkolna wzięła udział w wyborach. Każdy uczeń miał możliwość zagłosowania tylko na jednego kandydata. I tak po podliczeniu głosów wyłoniliśmy Zarząd oraz składy sekcji.

 


 

 


Październik  

 

Samorząd Uczniowski przygotował wesołe upominki dla nauczycieli z okazji Święta Edukacji Narodowej, które zostały wręczone pedagogom podczas uroczystej akademii. Jak widać podobały się...

 


 

 


 Listopad

 

Dyskoteka andrzejkowa nie obyła się bez wróżb, które zostały przygotowane przez dziewczynki z sekcji organizacyjnej. Nasze "czarodziejki" odwiedziły także maluchy podczas ich zajęć szkolnych, czym sprawiły im ogromną radość.

 


 

 

 

 


 

Grudzień i styczeń

 

Grudzień i styczeń to czas bardzo intensywnej pracy, przygotowujemy się do świąt i najbardziej oczekiwanej przez uczniów zabawy chionkowej. Na poczatku grudnia ubieramy wielką choinkę, która zdobi wejście do szkoły, wykonujemy dekoracje świateczne, aktualizujemy gazetkę na korytarzu szkolnym, wreszcie w każdej wolnej chwili  przygotowujemy elementy do dekoracji sali gimnastycznej, by w końcu na dzień przed wielką chionkową zabawą udekorować pięknie salę gimnastyczną.

 


 

 

 


Luty

 

Aby każdy mógł wyrazić swoją sympatię, czy skrywane głęboko uczucie do kogoś bliskiego, Samorząd Uczniowski przygotował w szkole Pocztę Walentynkową.  Pięknie udekorowana skrzyneczka z napisem i naklejonymi sercami  wystawiona została na korytarzu szkolnym, gdzie można wrzucać przygotowane przez siebie listy i liściki. W dniu św. Walentego, czyli 14 lutego, dziewczęta posegregują listy i rozniosą po klasach, ku uciesze tych, którzy otrzymają namacalne znaki sympatii i przyjaźni.