Psycholog szkolny
mgr Monika Flis
Godziny pracy:
Wtorek: 800 - 1200
Środa: 800 – 1200
Piątek : 1130 - 1430
Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz.
Jeśli nie wie – wytłumacz.
Jeśli nie może – pomóż.
Janusz Korczak
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Psycholog szkolny to osoba,
która zajmuje się w szkole pierwszą pomocą psychologiczną
oraz bierze aktywny udział w życiu szkoły.
Mogą się do niej zgłosić wszystkie osoby tworzące szkolną społeczność
(uczniowie, rodzice/opiekunowie uczniów, nauczyciele),
które zmagają się z różnego rodzaju trudnościami emocjonalnymi.
Najważniejszym celem pracy psychologa szkolnego jest
zapewnienie opieki psychologicznej uczniom
oraz udzielanie wsparcia rodzicom i nauczycielom.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Drodzy Uczniowie
Kiedy warto przyjść do psychologa szkolnego?
Jeżeli:
Drodzy Rodzice
W jakiej sytuacji rodzic/opiekun może się zgłosić na konsultację?
Jeżeli:
Zajęcia integracyjne w klasie I „Poznajmy się”
26 września uczniowie I klasy uczestniczyli w zajęciach z psychologiem szkolnym. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą psychologa szkolnego. Na zajęciach powtarzaliśmy reguły panujące w klasie i w szkole, jak bezpiecznie zachowywać się podczas przerw międzylekcyjnych, jak reagować na niegrzeczne zachowanie innych uczniów oraz do kogo można zwrócić się o pomoc. Na zajęciach nie zabrakło także zabaw integracyjnych, ruchowych i plastycznych.
Monika Flis
10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
10 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne to dobrostan fizyczny i społeczny człowieka, a także zdolność rozwoju i samorealizacji. O zdrowie psychiczne, trzeba dbać tak samo jak o zdrowie fizyczne. Ten dzień to dobra okazja, aby zaznaczyć jak ważne jest dbanie o nasze emocje i uczucia.
Na korytarzu szkolnym w tym dniu powstał Kącik Zdrowia Psychicznego. Uczniowie mieli możliwość poczytać, jak dbać o swoje samopoczucie. Kącik był podzielony na dwie części. W jednej części uczniowie mogli zapisać swoje zmartwienia, następnie wrzucić je do Skrzynki Zmartwień i przejść do drugiej części Kącika Relaksu. W tym kąciku czekały na uczniów ciekawe zadania – krzyżówki, rebusy, kolorowanki, sudoku. W ten sposób uczniowie mogli aktywnie i miło spędzić czas na przerwach.
Pamiętajmy, że dbanie o zdrowie psychiczne to proces, który trwa całe życie. Warto zacząć edukację o zdrowiu psychiczny już od najmłodszych lat. Dzięki temu nasze dzieci będą odporniejsze i silniejsze emocjonalnie.
Monika Flis