Jak określić jednym słowem ...
*bezinteresowność *bezstronność *nadzieja
*pielęgnacja *dobro *odpowiedzialność
*ofiarność *oddanie *poświęcenie
*przetrwanie *M I Ł O Ś Ć* *współczucie
*szczęście *duma *człowieczeństwo
*empatia *pomoc *spełnienie
... W O L O N T A R I A T
„Pierniczek dla samotnych”
Święta to wyjątkowy czas, spędzony w rodzinnej atmosferze. Jednym kojarzą się ze śniegiem, innym z zapachem choinki i pieczonych ciast. Niestety są osoby, które nie zawsze mają możliwość doznać magii świąt. Dlatego też członkowie szkolnego Koła Wolontariatu w Kocudzy, jak co roku w okresie świątecznym pomagają innym. W tym roku w związku w nauka zdalną, nasza akcja też była nieco inna „Pierniczek dla samotnych”- taki padł pomysł. Uczniowie przy pomocy rodziców, babć, starszych sióstr upiekli i przynieśli do szkoły setki pierniczków, którymi postanowili się podzielić, by każdy poczuł „zapach świąt”. Pierniczkami obdarowaliśmy osoby samotne z naszej Gminy, przyłączając się do Gminnej Akcji- Pośnik Kocudzki. A także zawieźliśmy kosz pierniczków wraz z życzeniami do Domu Pomocy Społecznej „Barka” w Janowie Lubelskim oraz Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza PROMYK w Janowie Lubelskim.
Wszystkim którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. Wiemy, że dla wielu osób nie było to łatwe zadanie.
#DzienSzpilek
Włączamy się do akcji na rzecz dzieci chorych na raka. Prosimy wszystkich o poparcie akcji.
25 września, z inicjatywy Kliniki Przylądek Nadziei rozpocznie się II ogólnopolska akcja #DzienSzpilek.
Akcja jest formą pomocy dla małych wojowników z Kliniki Onkologicznej Przylądek Nadziei.
Wystarczy tego dnia zrobić zdjęcie swoim szpilkom oraz opublikować je na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #DzienSzpilek.
Za każde udostępnione zdjęcie Fundacja otrzyma 2 zł na rzecz pacjentów ze szpitala.
Bądź „pozytywnie zakręcony”
i weź udział w akcji zbierania nakrętek!!!
Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunem p. Anną Dyjach, już po raz kolejny włączyło się do akcji zbierania nakrętek. W tym roku pomoc dotyczyła Szymona Kołtysia z Janowa Lubelskiego, który choruje na autyzm. Uczniowie naszej szkoły okazali wielkie serca i dzięki nim udało się zebrać 10 worków nakrętek, które już zostały dostarczone do Szymona.
PAMIĘTAJ!!!Każda plastikowa nakrętka jest cenna (np. z butelek po napojach, ze słoików po kawie, opakowań po kosmetykach, chemii itp.), nie wyrzucaj jej więc z innymi odpadami do śmieci, zacznij je zbierać. Obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość – im więcej nakrętek, tym lepiej. Liczy się każda nakrętka...
Zbierając nakrętki, chronimy również środowisko!
Gwiazdka dla chorych dzieci
Szkolne Koło Wolontariatu włącza się do akcji zorganizowanej przez Urząd Gminy w Dzwoli i przeprowadza zbiórkę zabawek i artykułów plastycznych dla dzieci z Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Zbieramy nowe zabawki i artykuły plastyczne: kredki, mazaki, kolorowanki, bloki, plastelinę, modelinę, ciastolinę.
Ze względu na wymogi sanitarne, na oddział można wnieść rzeczy nowe, z metką,
w oryginalnych opakowaniach, gdyż dzieci często są po chemioterapii i po przeszczepach.
Akcja "Oczy Afryki" – przywrócić wzrok
Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do akcji charytatywnej: "Oczy Afryki".
Zbieramy pieniądze na leki i soczewki potrzebne do przeprowadzenia operacji zaćmy. Wokół polskiej misji w Ngaundaye (Republika Środkowoafrykańska) zamieszkało ponad 200 niewidomych osób.
Zaćma zepchnęła tych ludzi na margines życia, są zdani na łaskę swoich najbliższych i żyją w wielkiej nędzy. W swoich zbudowanych z gliny
i słomy domkach mają jedynie garnek. To takim ludziom chcemy pomóc. Chcemy by mogli znów poczuć się potrzebni, chcemy by mogli odzyskać wzrok.
"GÓRA GROSZA"
Uczniowie Zespołu Szkół w Kocudzy po raz kolejny przystąpili do akcji "GÓRA GROSZA". W tym roku zbiórka monet (najmniejsze nominały) odbywała się od 25 listopada do 5 grudnia. Zebrane pieniądze przeznaczane są na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów Dziecka i Rodzinnych Domów Dziecka. Celem akcji jest również uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą
w tak dużej liczbie stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich dzieciom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
Za jeden grosz nie można nic kupić, jednak jeśli uzbieramy olbrzymią „górę grosza”, to naprawdę możemy zebrać ogromny fundusz. Według statystyk 22 tys. dzieci przebywa w domach dziecka, a 62 tys. – w rodzinach zastępczych, więc jest komu pomagać".