Świetlica szkolna


Drodzy Rodzice! Drogie Przedszkolaki! Drodzy Uczniowie, uczęszczający na zajęcia świetlicowe!


W związku z tym, że nie możecie chodzić do szkoły i musicie pozostać w domu, proponujemy i przedstawiamy Wam zabawy i eksperymenty, które możecie wykonać w domu pod okiem Waszych Rodziców.
Oto kreatywne propozycje na najbliższe dni:


25.03.2020 r. Mniszek lekarski metodą stemplowania. Potrzebujemy: kolorowa kartka, biała farba, rolka po papierze toaletowym ewentualnie kredki. Wykonanie: Nacinamy rolkę po jednej stronie od dołu-im więcej nacięć tym lepiej (w efekcie powstaje jakby drzewko) a następnie maczamy w farbie i odciskamy na kartce, dorysowujemy łodygę i liście.


26.03.2020 r. Ekozabawka z butelki plastikowej. Potrzebujemy: butelkę plastikową, bibuła, papier, klej, nożyczki, taśma papierowa. Wykonanie: Odcinamy gwint butelki. Oblepiamy butelkę taśmą papierową (nie musi być dokładnie). Następnie smarujemy butelkę klejem oblepiamy bibułą, doklejamy oczy, buzię. Instrukcję oraz efekty pracy można podziwiać na

https://www.youtube.com/watch?v=vf_YcFRLaWA


27.03.2020 r. Minionki z rolki po papierze toaletowym. Potrzebujemy: rolki po papierze toaletowym, papier w kolorze żółtym niebieskim, białym i czarnym, kleju nakrętki plastikowej. Wykonanie: żółtą kartkę naklejamy na rolkę, przyklejamy nakrętkę, która będzie okiem minionka, przyklejamy pasek niebieskiego papieru (spodnie), dorysowujemy buzie instrukcja https://www.youtube.com/watch?v=z4kHU3X-PBE


30.03.2020 r. Kurczak- pacynka z papieru. Potrzebujemy: kolorowy papier, klej, nożyczki Wykonanie: https://www.youtube.com/watch?v=CtbFLxOvwXk


Zabawy masami plastycznymi:


31.03.2020 r. Piasek kinetyczny. Potrzebujemy 1 kg mąki ziemniaczanej szklanka oleju, barwnik lub starta kolorowa kreda wykonanie składniki wrzucamy do dużej miski lub innego pojemnika mieszamy i można zacząć zabawę.


01.04.2020 r. Piankolina. Potrzebujemy: mąka ziemniaczana, pianka do golenia. Wykonanie: pół szklanki mąki ziemniaczanej mieszamy z pianką do golenia. Składniki można ze sobą mieszać w dowolnych proporcjach w zależności od tego jaką chcemy uzyskać konsystencję.


02.04.2020 r. Masa solna. Potrzebujemy: szklanka mąki, szklanka soli, pół szklanki wody. Wykonanie : Składniki ugniatamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Można z niej lepić oraz wałkować i wycinać różne kształty. Masa schnie ok 2 dni, ale możemy ten proces przyspieszyć piekąc w piekarniku w temperaturze 50 stopni przez 45 min.


03.04.2020 r. Domowa ciastolina. Potrzebujemy: 2 szklanki mąki pszennej, szklanka soli, 2 szklanki ciepłej wody, 2 łyżki oleju, łyżka kwasku cytrynowego, opcjonalnie- olejki do ciast(gdy chcemy żeby pachniała) oraz barwniki spożywcze
Do dzieła!!!                                           Justyna Stolarz


 

Informacja dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej

 

Wiosna - czas na zmiany!!!
    Drodzy uczniowie, mimo że Was nie ma w szkole, na korytarzu nie słychać Waszych rozmów i śmiechu, nie rozlega się dźwięk dzwonka to w szkole zachodzą małe zmiany. Czekając na Wasz powrót, przygotowujemy nowe dekoracje. Zimowe obrazki, gazetki szkolne zamieniamy na wiosenne.


Na stołówce szkolnej do kwiatów dodaliśmy różne motywy wiosenne. W świetlicy zrobiło się kolorowo, są kwiaty i motyle, a bałwanek zrobił miejsce dla bociana. Zawsze razem z dziećmi robiliśmy dekoracje, teraz w tym trudnym czasie sami wycinamy kwiaty, motyle itp. Bardzo nam brakuje Waszej pomocy, rozmów, a nawet kłótni o ulubioną grę planszową. Zachęcamy uczniów, którzy uczęszczają na zajęcia świetlicowe, aby w wolnym czasie zrobili prace plastyczne o tematyce wiosennej. Przygotowaliśmy tablicę na świetlicy, na której po Waszym powrocie je zamieścimy.


Zmieniła się pora roku, pierwszy dzień wiosny już za nami, a na korytarzach naszej szkoły
i w niektórych klasach są zimowe dekoracje. Sami tego nie damy rady zmienić, zachęcamy wszystkich uczniów do robienia ciekawych prac plastyczno – technicznych; wasze dekoracje zostaną wykorzystane do ozdobienia naszej szkoły. Mamy nadzieje, że do naszej szkoły szybko zawita wiosna.


Na stronie świetlicy będziemy umieszczać linki ze stronami, na których znajdziecie ciekawe pomysły na wykonanie ozdób wiosennych. Czekamy na Wasze prace.

1. Pomysły na prace wielkanocne

2. Pomysły na prace wiosenne

3. Żonkil z bibuły

                                                       Ewa Niściór, Justyna Stolarz i Magda Jaszek


 

 

 

 

W naszej świetlicy zawsze jest wesoło

Świetlica szkolna to taki neutralny teren, nie przynależny żadnej klasie, żadnemu przedmiotowi, żadnej pracowni – ale wspólny. Tutaj można spotkać się z kolegami przed i po zajęciach, zagrać w szachy, warcaby, gry planszowe i komputerowe, rysować i malować. Tu można odrobić pracę domową, przygotować się do lekcji, poszerzyć swoje wiadomości.

Spędzanie czasu w świetlicy ma sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi dzieci, dlatego też prowadzimy następujące zajęcia:

- plastyczne
- czytelnicze

                     - testy, łamigłówki, krzyżówki, gry stolikowe
                     - pomagamy w odrabianiu prac domowych
                     - organizujemy konkursy świetlicowe


 

 

[pobierz] 0.1 MB Harmonogram pracy świetlicy

 


            Tłusty czwartek w świetlicy

20 lutego 2020 r. uczniowie przebywający w świetlicy wypowiadali się na temat tradycji Tłustego Czwartku i pączków: ich przygotowywania i nadziewania. Chętnie degustowali te słodkie pyszności. Na zakończenie dnia chętni uczniowie wykonali papierowe pączki, które ozdobili w dowolny sposób. Dobrze, że Tłusty Czwartek jest tylko raz w roku :)

                                                               Justyna Stolarz

Tłusty czwartek w świetlicy


Konkurs : "Bezpieczeństwo w czasie świąt i ferii zimowych"- rozstrzygnięty!!!

 

Nadeszła zima, zbliżają sie ferie zimowe, a jest to najlepszy czas dla zabaw na śniegu. W związku z tym faktem, panie ze świetlicy zorganizowałynkonkurs plastyczny : "Bezpieczeństwo w czasie świąt i ferii zimowych", trwający od 16 grudnia do 9 stycznia 2020 r. Konkurs ten miał na celu uwrażliwienie dzieci na bezpieczeństwo w czasie zabaw na świeżym powietrzu oraz rozwijanie ekspresji plastycznej.
W konkursie udział wzięło m10 uczniów z klas I-V. Prace wykonane zostały bardzo starannie, trudno było wyłonić zwycięzców.
 I miejsce - Dominika Flis kl. III i Maja Jargiło kl. III
 II miejsce - Lena Kaproń kl. I i Anna Rawska kl. I

 III miejsce - Julia Sokal kl. IV i Lena Góra kl. II

Wyróżnienia _ Julia Mędrala kl. II, Monika Szydłowska kl. IV, Wiktoria Pyda kl. III,Mikołaj Mędrala kl. V b.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych.
                                                    Justyna Stolarz i Ewa Niściór 

 

Wielkimi krokami zbliża się zima.

Ponieważ zbliża się zima, a również i święta Bożego Narodzenia, dlatego w naszej świetlicy szkolnej pojawiły się zimowe i świateczne dekoracje. Dzieci chętnie wykonywały różne rzeczy: gwiazdki, płatki śniegu, były też mikołaje i bałwanki. Wszystko to posłużyło do wykonania gazetek ściennych. 


 

W świetlicy zrobiło sie jesiennie
W świetlicy zrobiło sie jesiennie

 


 Co słychać w świetlicy?

       We wrześniu, z kolorowych kartek bloku technicznego, dzieci wykonały barwne liście, kwiatki, grzybki, wiewiórki, jeżyki i myszki, a wszystko po to, aby wykonać gazetki w stołówce szkolnej i świetlicy. Dzieci z wielką chęcią przystapiły do pracy, bo chciały jak najszybciej udekorować ściany. Jesienne gazetki wyszły bardzo ładne i kolorowe, a dzieci zapewniły, że będą o nie dbać i zmieniać je wraz ze zmieniającą się porą roku. 

                                                    Ewa Niściór - opiekun świetlicy


 

 

W naszej świetlicy miło spędzamy czas, wykonujemy prace na konkurs

 


 

"Oznaki jesieni" - rozstrzygnięcie konkursu 

Dzieci, uczęszczające na świetlicę, wykonały piękne prace na konkurs świetlicowy, który rozstrzygnięty został 11 października. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce - Dominika Flis z kl. III i Monika Szydłowska z kl. IV
II miejsce - Maja Jargiło z kl. III i Julka Sokal z kl. IV
III miejsce -Wiktoria Pyda z kl. III, Magda Sokal z kl. I i Gabrysia Papierz z kl. I
Wyróznienia - Lenka Kaproń z kl. I

 

Gratulujemy wygranych i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych.


 

Jesienny spacer

Korzystając z ciepłych i słonecznych dni październikowych wybraliśmy się na spacer w okolice szkoły. Celem naszej wyprawy było znalezienie jak największej liczby różnokolorowych liści.  Zbiory dzieci posłużyły do wykonania śmiesznych języków i sów oraz pięknych bukietów w wazonach.

Podczas spaceru dzieciaki mogły też do woli korzystać z placu zabaw i boiska szkolnego, gdyż pogoda była przepiękna. Szczęśliwe i zadowolone wróciły autobusem do domów. 

Jesienny spacer