Osiągnięcia naszych uczniów


 


 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021


 Konkursy literackie z okazji Dnia Patrona św. Jana Pawła II

 

Za sprawą koronawirusa i narodowej kwarantanny,  w tym półroczu  uczniowie nie brali udziału w wielu olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych i innych konkursach.

 

Organizowane były zatem konkursy na szczeblu szkolnym. Jednym z nich był zorganizowany z okazji Dnia Patrona Szkoły św. Jana Pawła II

 

"List do nieba"

 

I miejsce – Julia Papierz, Karolina Rawska
II miejsce – Diana Szpot, Roksana Dyjach
III miejsce – Nela Siwek

Wyróżnienia: Kinga Małek, Kacper Smagała, Patryk Głaz

 

Święty Jan Paweł II - rozprawka


I miejsce – Karol Góra
II miejsce – Dominika Dycha
III miejsce – Krzysztof Kufera

 

 

 

A oto prace uczniów: 

 

[pobierz] 0.1 MB Krzysztof Kufera - rozprawka
[pobierz] 0.1 MB Roksana Dyjach - list
[pobierz] 0.1 MB Patryk Głaz - list
[pobierz] 0.1 MB Nela Siwek - list
[pobierz] 0.1 MB Diana Szpot - list
[pobierz] 0.1 MB Dominika Dycha - rozprawka
[pobierz] 0.1 MB Kinga Małek - list
[pobierz] 0.1 MB Karolina Rawska - list
[pobierz] 0.1 MB Karol Góra - rozprawka
[pobierz] 0.1 MB Kacper Smagała - list
[pobierz] 0.1 MB Julka Papierz

 

 

Luty 2020

 


 

Mamy finalistkę Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego

 

Uczennica klasy VIII Martyna Zaręba została finalistką Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

 


 Uroczyste rozdanie nagród za Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

 

W dn. 16 stycznia 2020 r. w naszej szkole został zorganizowany Turniej Tenisa Stołowego, który był podzielony na 3 kategorie: dziewcząt, chłopców i open. W turnieju udział wzięło 18 uczniów z różnych klas. Rozgrywki przeprowadzono systemem : „każdy z każdym”. Podczas rozgrywek uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji sportowej. Turniej przeprowadzili p. Józef Osiewicz i Stanisław Rawski.

W dniu 19 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród, którego dokonał pan Wójt Gminy Dzwola Wiesław Dyjach, pani Dyrektor szkoły Bożena Dubiel-Czochra i p. Stanisław Rawski.
Każdy uczestnik, bez względu na zajęte miejsce, otrzymał medal i dyplom. Za najlepsze miejsca zawodnicy otrzymali puchary.

Kategoria dziewcząt: 1. Kinga Osiewicz, 2. Natalia Stanicka, 3. Anna Kość

Kategoria chłopców:1. Patryk Dycha, 2. Przemysław Wiatr, 3. WiktorDycha, 4.MarcinCzajka, 5.Krzysztof Bielak,

6. Antoni Sowa

Kategoria OPEN: 1. Patryk Dycha, 2. Kinga Osiewicz, 3. Przemysław Wiatr, 4. Natalia Stanicka, 5. Wiktor Dycha, 6. Marcin Czajka, 7. Krzysztof Bielak, 8. Antoni Sowa,9. Anna Kość


 

 


 Mistrzostwa w zapasach

W sobotę, 15 lutego 2020 r. w Zespole Szkół w Kocudzy, odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci, młodzików i kadetów w zapasach w stylu klasycznym o puchar Wójta Gminy Dzwola p. Wiesława Dyjacha.

W tym pięknym, sportowym widowisku wzięli udział również nasi uczniowie z klas II-VII, którzy trenują 2 razy w tygodniu pod opieką p. Tadeusza Kuśmierczyka z Janowa Lubelskiego, a którzy okazali się prawdziwymi mistrzami w swoich grupach wagowych. Oto wyniki :

 

Miejsca I (w swoich grupach wagowych)
1. Rząd Adrian kl. III
2. Głaz Patryk kl. V a
3. Małek Maciej kl. V b

Miejsca II (w swoich grupach wagowych)

1. Wiatr Miłosz kl. II
2. Czajka Igor kl. V b
3. Malec Filip kl. IV
4. Góra Szymon kl. VII b
5. Tutka Daniel kl. IV
6. Wiatr Przemysław kl. VII b
7. Czajka Marcin kl. VII b

Miejsca III (w swoich grupach wagowych)
1. Dyjach Wojciech kl. II
2. Kufera Krzysztof kl. VII a
3. Dycha Krzysztof kl. III
4. Baciur Karol kl. VII b
5. Góra Karol kl. VII a


 


Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KRĄG”

26 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”. Dwie osoby wykonały album na temat : „Pomniki – historia ludzi, miejsc i wydarzeń”, pozostali pisali test z historii. Alicja Deruś ucz. kl. Va otrzymała nagrodę książkową - „Polskie powstania narodowe”, Bielak Dominika ucz. kl. VIIa i Małek Kinga ucz. kl. Va dyplom za najlepszy wynik, pozostali otrzymali dyplomy uznania. Uczennice otrzymały gratulacje z rąk Wójta Gminy Dzwola p. Wiesława Dyjacha i Dyrektora szkoły p. Bożeny Dubiel-Czochra.


 

 


 

 Konkurs dla uczniów klas II-III: „Mój ulubiony bohater z przeczytanej książki”

Konkurs został przeprowadzony przez bibliotekę szkolną w ramach całorocznego programu czytelniczego; „Czytanie jest super”. Do konkursu przystąpiło 21 dzieci. Komisja miała nie lada wyzwanie, gdyż dzieci wykonały swoje prace bardzo starannie, przy pomocy kilku technik plastycznych. Przyznano więc po dwie nagrody za I,II i III miejsce oraz liczne wyróżnienia.

I miejsce Zuzia Dyjach kl. III i Arek Papierz kl. II
II miejsce Ola Papierz kl. II i Hania Jarmuł kl. III
III miejsce Maja Jargiło kl. III i Maciek Rawski kl. III
Wyróżnienia:
Bartek Siwek kl. II, Michał Zięba kl. II, Emilka Rawska kl. II, Krystian Małek kl. II, Wojtek Zięba kl. III, Krystian Kaproń kl. III, Jakub Rudnicki kl. III, Paweł Brzezina kl. III, Krzysio Dycha kl. III, Adrian Rząd kl. III, Sebastian Małek kl. III, Dominika Flis kl. III, Wiktoria Pyda kl. III, Jakub Węgrzynek kl. III, Sebastian Zygmunt kl. III


 

II miejsce dla naszych tenisistek

 

W dniu 5 lutego 2020 r. Zespole Szkół w Dzwoli odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym- gra deblowa. Gminę Dzwola reprezentowali uczniowie naszej szkoły Kinga Osiewicz i Natalia Stanicka uczennice kl. VIII oraz Patryk Dycha i Karol Góra uczniowie kl. VII "a". Kinga i Natalia spisały się bardzo dobrze, pokonując rywalki z Potoka Wielkiego, Dzwoli, Godziszowa, Wierzchowisk i wywalczyły II miejsce. Tym samym zakwalifikowały się na zawody rejonowe, które odbędą się 11 lutego. Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.


 

Styczeń 2020

 

Konkurs na wykonanie pracy reklamującej czytanie - „Ja wiem, że czytanie jest super” 

Konkurs był elementem całorocznego programu promującego czytelnictwo: „Czytanie jest super”. Celem konkursu było pokazanie, że każdemu do twarzy z książką oraz że jest to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Komisja przyznała 3 nagrody za I, II i III miejsce oraz 8 wyróżnień.

I miejsce : Julia Świś kl. V b
II miejsce: Nela Siwek kl. V a
III miejsce: Filip Malec kl. IV

Wyróżnienia: Sebastian Połoch kl. Vb, Gabriela Gilas kl. Vb, Julia Małecka kl. Va, Zuzanna Gilas kl. IV, Wiktoria Jargiło kl. Vb, Julia Sokal kl IV, Olga Kaproń kl. Vb, Aleksandra Rawska kl. Vb.

Organizatorami konkursu były : p. Maryla Jargieło - bibliotekarka i p. Grażyna Papierz - nauczyciel plastyki.


 

Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego : "Bezpieczeństwo w czasie świąt i ferii zimowych"

Nadeszła zima, zbliżają sie ferie zimowe, a jest to najlepszy czas dla zabaw na śniegu. W związku z tym faktem, panie ze świetlicy zorganizowałynkonkurs plastyczny : "Bezpieczeństwo w czasie świąt i ferii zimowych", trwający od 16 grudnia do 9 stycznia 2020 r. Konkurs ten miał na celu uwrażliwienie dzieci na bezpieczeństwo w czasie zabaw na świeżym powietrzu oraz rozwijanie ekspresji plastycznej.

W konkursie udział wzięło m10 uczniów z klas I-V. Prace wykonane zostały bardzo starannie, trudno było wyłonić zwycięzców.
I miejsce - Dominika Flis kl. III i Maja Jargiło kl. III
II miejsce - Lena Kaproń kl. I i Anna Rawska kl. I

III miejsce - Julia Sokal kl. IV i Lena Góra kl. II

Wyróżnienia: Julia Mędrala kl.II, Monika Szydłowska kl.IV,Wiktoria Pyda kl. III, Mikołaj Mędrala kl.V b.
Justyna Stolarz i Ewa Niściór


 

Grudzień 2019

 

KONKURS PLASTYCZNY : „BIAŁO-CZERWONA BOMBKA ŚWIĄTECZNA” - rozstrzygnięty!!!


Celem konkursubyło kultywowanie tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia w nawiązaniu do 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz rozwijanie umiejętności plastycznych dzieci i rozbudzanie ich wyobraźni.

Organizatorami konkursu były : p. Grażyna Papierz - nauczyciel plastyki i p. Maryla Jargieło - bibliotekarka.W konkursie wzięło udział 37 uczniów. 

 

Kategoria I-III

I miejsce: Lena Dyjach kl.I i Ola Papierz kl.II
II miejsce: Natalia Smagała kl.I i Szymon Myszak kl.II

III miejsce: Patryk Jargiło kl.II i Justyna Pytlak kl.I
Wyróżnienia: Lena Kaproń kl.I, Oliwia Góra kl.I, Łukasz Kimak kl.II, Szymon Góra kl.II, Arek Papierz kl.II, Lena Góra kl.II, Julia Mędrala kl.II, Emilia Rawska kl.II, Zosia Małysza kl.II, Wiktor Cieliszak kl.II, Miłosz Wiatr kl.II.

 

Kategoria IV-VI

I miejsce: Martyna Dyjach kl.Vb i Maciej Małek kl.Vb

II miejsce : Bartek Książek kl.Vb i Michał Kot kl.Vb

III miejsce : Mateusz Zygmunt kl.Vb i Mikołaj Portka kl.Vb

Wyróżnienia: Roksana Dyjach kl.Va, Martyna Małek kl.Va, Alicja Deruś kl.Va, Kamil Niściór kl.VIa, Olga Kaproń kl. Vb, Kludia Łukasik kl. Vb, Wiktoria Jargiło kl. Vb, Julia Świś kl. Vb, Damian Bielak kl. Vb, Julia Jargiło kl. Vb, Karolina Papierz kl. IV, Piotr Papierz kl. IV


 

 

II i III miejsce dla naszych uczennic w konkursie plastycznym na hasło i tablicę informującą o zakazie wyrzucania śmieci


Uczniowie naszej szkoły brali udział w KONKURSIE EKOLOGICZNYM NA HASŁO I TABLICĘ INFORMUJĄCĄ O ZAKAZIE WYRZUCANIA ŚMIECI – ODPADÓW.
Organizatorem konkursu o charakterze plastycznym była gmina Dzwola, a skierowany był do wszystkich uczniów szkół z terenu naszej gminy.
Konkurs odpowiadał na lokalne potrzeby, między innymi zachęcanie do przeciwdziałania niedozwolonym zachowaniom np. tworzenie dzikich wysypisk, wyrzucanie odpadów, śmieci.
Komisja, uwzględniając następujące kryteria: zgodność pracy z tematem wiodącym konkursu, staranność wykonania i samodzielność, oryginalność i czytelność przekazu treści ekologicznej i wrażenia artystyczne przyznała II i III miejsce uczennicom z naszej szkoły. Nie tylko laureatki, ale także inni uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. 
Laureatami konkursu zostały: Wiktoria Rząd kl. VIIa - II miejsce , Gabriela Gilas kl. Vb - III miejsce


 

IV edycja konkursu gminnego pod hasłem: „Siła tradycji”


28 listopada 2019r. w Zespole Szkół w Krzemieniu odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród IV edycji Gminnego Konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” pod patronatem wójta gminy Dzwola. Uczniowie z czterech szkół, znajdujących się w gminie Dzwola, mogli sprawdzić swoje umiejętności w trzech kategoriach: plastycznej, multimedialnej oraz konkursie wiedzy. Nie zabrakło tam oczywiście uczniów naszej szkoły. W I kategorii konkursowej klas O-III dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczną na temat: „Moja gmina w podaniach i legendach”.
I miejsce ex aequo zajęła uczennica klasy II naszej szkoły - Karolina Głaz. II miejsce – Paweł Brzezina uczeń klasy III. Wyróżniona też została praca uczennicy klasy I – Leny Dyjach. W II kategorii konkursowej uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej przygotowywali prezentację multimedialną na temat: „Moja gmina w podaniach i legendach”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Kamil Niściór uczeń klasy VI. W ostatniej kategorii konkursowej udział brali uczniowie z klas VII i VIII szkoły podstawowej. Rozwiązywali oni test wiedzy pod hasłem „Nasze dziedzictwo”. III miejsce w tej kategorii zdobyła Wiktoria Czajka, uczennica klasy VIIb. Wyróżnienie otrzymali Patryk Dycha - uczeń klasy VIIa i uczennica klasy VIII - Angelika Osieł.


 

Listopad 2019

 

Udział naszych młodych artystów w konkursach plastycznych na szczeblu gminnym i wojewódzkim

 

W tym roku szkolnym nasi młodzi artyści reprezentowali szkołę w następujących konkursach plastycznych:

- „Bitwa pod Dzwolą" – organizator – Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w Dzwoli
- Konkurs na hasło i tablica informującą o zakazie wyrzucania śmieci–odpadów -organizator - Gmina Dzwola
- „Dar Wolności i Niepodległości” - XIX Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży – organizator – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pysznicy
- „Mój Anioł” - VIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki – organizator - Młodzieżowy Dom Kultury
w Krasnymstawie
- „Cudze chwalicie, swego nie znacie … siła tradycji” – organizator - Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Księdza Jana Twardowskiego w Krzemieniu.


 

Październik 2019

 

Konkurs na plakat promujący czytelnictwo


Konkurs na plakat promujący czytelnictwo w naszej szkole był pierwszym działaniem, z szeregu zaplanowanych w tym roku szkolnym, w ramach programu: „Czytanie jest super”. Plakaty wykonane przez uczniów zawierały hasła czytelnicze, które miały na celu zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książkę, jako alternatywę miłego spędzenia wolnego czasu. W konkursie udział wzięło 23 uczniów z klas V b, VI b, VII b. Wśród wielu wspaniałych prac komisja wyłoniła 3 plakaty, które zostały nagrodzone; pozostałe otrzymały wyróżnienia. Koordynatorkami akcji były : bibliotekarka p. Maryla Jargieło oraz polonistka p. Sylwia Śliwińska.


I miejsce – Wiktoria Świś kl. VII b
II miejsce – Julia Rawska i Magda Kotrybała z kl. VII b
III miejsce – Martyna Dyjach, Klaudia Łukasik, Julia Świś i Julia Jargiło kl. V b
Wszystkie prace ozdobią korytarze naszej szkoły, aby przypominać uczniom, jak ważne jest czytanie i jak wspaniałą rzeczą jest książka i zaklęte w niej opowieści.


 

Wrzesień 2019

 

Pierwsze miejsca i wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły w konkursie plastycznym - "Bitwa pod Dzwolą"

Organizatorem konkursu plastycznego "Bitwa pod Dzwolą" była Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w Dzwoli. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych gminy Dzwola, którzy swoją twórczością uczcili pamięć polskich żołnierzy poległych w walkach z niemieckim okupantem, 29 września 1939 w bitwie pod Dzwolą. Do konkursu wpłynęło łącznie 78 prac.

W dniu 27 września 2019 roku w Ośrodku Kultury w Kocudzy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Komisja konkursowa przyznała nagrody oraz wyróżnienia również naszym młodym artystom.

 

KATEGORIA I: uczniowie klas I-IV

I miejsce ex-aequo: Sebastian Zygmunt (kl. III)
II miejsce: Szymon Góra (kl. II)
Wyróżnienie: Paweł Brzezina (kl. III)

 

KATEGORIA II: uczniowie klas V-VIII

II miejsce ex aequo: Gabriela Gilas (kl. V)
III miejsce ex aequo: Martyna Rawska oraz Karolina Rawska (kl. VI)
Wyróżnienie: Jagoda Jargieło (kl. VII) 


 

 

ROK SZKOLNY 2019 / 2020

 


 


 

 

 

 

 

MAJ 2019

Pierwsze miejsca dla naszych uczniów w Turnieju BRD na etapie powiatowym

 

Jak co roku nasza szkoła była gospodarzem Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym na etapie powiatowym. Turniej odbył się 7 maja 2019r., a uczestniczyło w nim 7 drużyn trzyosobowych ze starszej grupy wiekowej oraz 5 drużyn czteroosobowych z młodszej grupy wiekowej ze szkół podstawowych powiatu janowskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwali: starszy sierżant Urszula Stelmach oraz starszy technik Krzysztof Dziurda z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. Zarówno w starszej jak i młodszej grupie wiekowej nasze drużuny zajęły pierwsze miejsca.
Oto zwycięzcy: Karol Góra, Szymon Góra, Magda Kotrybała i Kinga Osiewicz oraz Paweł Smagała, Kacper Dyjach i Paweł Malec. Wójt Gminy Dzwola pan Wiesław Dyjach nagrodził wszystkich uczestników cennymi nagrodami rzeczowymi. Ponadto szkoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały puchary i dyplomy wraz z gratulacjami od Dyrektora Zespołu Szkół w Kocudzy pani Bożeny Dubiel.
Dziękujemy wszystkim drużynom za udział, opiekunom za przygotowanie uczniów, a komisji za liczenie punktów.
Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych, który odbędzie się 23 maja 2019 r. w Łęcznej.


 

KWIECIEŃ 2019

"Jestem bezpieczny"

 

Po raz kolejny odbył sie w naszej szkole gminny etap Konkursu Wiedzy Prewencyjnej - "Jestem bezpieczny". Uczniowie reprezentujący drużynę szkolną to : Patryk Głaz kl. IV, Karolina Rawska kl. V, Agata Rawska kl. VI. Konkursowicze musieli wykazać się rozległą wiedzą rozwiązując test składający się z 20 pytań. Zajęli IV miejsce i otrzymali nagrody rzeczowe. Opiekun grupy - Maria Gromysz


 

I miejsce dla Jakuba Góry, II dla Arka Kota w OTWP : " Młodzież zapobiega pożarom"

 

2 kwietnia 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim przeprowadzono XLII eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: "Młodzież zapobiega pożarom". W eliminacjach udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu janowskiego wyłonieni w ramach eliminacji gminnych. W wyniku części konkursowej obejmującej etap pisemny i ustny wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować powiat janowski na etapie wojewódzkim. W kategorii: grupa starsza zwyciężył uczeń naszej szkoły Jakub Góra z kl. VIII "a", a drugie miejsce zajął Arek Kot uczeń kl. III gimnazjum. Jakubowi życzymy sukcesów w Lublinie.


 

Kolejny sukces matematyczny Jakuba Góry

Jakub Góra, ucz. kl. VIII a, został laureatem XXIII Konkursu Matematycznego im. Ks. dra Franciszka Jakóbczyka. Konkurs ten odbył się 16 marca 2019 r. w Gimnazjum im. Stanisława Kostki w Lublinie, a wzięło w nim udział 573 uczniów z 70 szkół województwa lubelskiego. Konkursowi patronował Lubelski Kurator Oświaty. Serdecznie gratulujemy Jakubowi.


 

 

MARZEC  2019

 

 

II miejsce dla naszych dziewczyn w Rejonowych Igrzyskach Młodzieżowych w Mini Piłkę Ręczną w Kraśniku

 

29 marca 2019 dziewczęta z klas V-VI reprezentowały powiat janowski na Rejonowych Igrzyskach Młodzieżowych w Mini Piłkę Ręczną w Kraśniku. Nasze mistrzynie powiatu zmierzyły się z drużynami z Kraśnika, Niedzicy i Frampola. Pokonały rywalki z Niedzicy i Frampola, przegrały z drużyną z Kraśnika, zdobywając ostatecznie II miejsce. Gratulujemy dziewczynom
i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
A oto skład drużyny:
1. Kość Ania
2. Kotrybała Magda
3.Łukasik wiktoria
4.Osiewicz Kinga
5. Świś Wiktoria
6. Rząd Wiktoria
7. Zygmunt Łucja
8. Rawka Julia
9. Czajka Wiktoria
10. Rawska Agata
11. Wnuk Martyna
12. Deruś Edyta
13. Rawska Julia
14. Rawska Justyna


 

Szczypiorniak w Kocudzy


20 i 25 marca w hali PSP w Kocudzy miały miejsce zmagania sportowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Rywalizacja w kategorii dziewcząt zakończyła się zwycięstwem drużyny z Kocudzy. Reprezentacja w składzie: Weronika Góra, Amelia Dyjach, Klaudia Kość, Klaudia Wiatr, Kamila Kufera, Natalia Stanicka, Kinga Osiewicz, Izabela Kusz, Urszula Łacek, Gabriela Bielak, Julia Bielecka, Dorota Szydłowska, Aleksandra Niściór, pokonała drużyny dziewcząt PSP z: Chrzanowa, Godziszowa oraz Janowa Lubelskiego i jako mistrzynie powiatu janowskiego zdobyły prawo startu w zawodach rejonowych. Drużyna chłopców z determinacją, dużym zaangażowaniem i siłą charakterów wywalczyła trzecie miejsce spośród sześciu zespołów z powiatu janowskiego.

Szczypiorniści i trenerzy składają podziękowania kibicom za wspaniały doping i gorącą atmosferę
w strefie kibica. 


 

 

I miejsce dla dziewcząt, a II dla chłopców w mini piłkę ręczną.

 

19 marca 2019 nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieżowych w Mini Piłkę Ręczną w Janowie Lub. Na rozgrywki powiatowe do Janowa Lub. przybyły drużyny z Godziszowa, Potoka Wielkiego, Kocudzy oraz Janowa Lub.
Nasze dziewczyny reprezentantki gminy Dzwola zajęły I miejsce, chłopcy zaś II miejsce.

Wszystkim gratulujemy! Dziewczętom życzymy powodzenia na rozgrywkach rejonowych w Kraśniku.


 

II miejsce  w rejonie dla dziewcząt w mini siatkówkę.

11 marca 2019 w Urzędowie odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieżowe w Mini Piłkę Siatkową. Dziewczyny walczyły dzielnie wygrywając z dwoma zespołami i zdobywając II miejsce. Gratulujemy.
Skład drużyny:
Osiewicz Kinga, Kotrybała Magdalena, Świś Wiktoria, Kość Anna, Zygmunt Łucja, Czajka Wiktoria, Rawska Julia, Wnuk Martyna.


 

Mamy Laureata i Finalistę Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego

 

Nasz uczeń, Jakub Góra z kl. VIIIa, został Laureatem Konkursu Matematycznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Uzyskał maksymalną ilość punktów (na 565 uczestników tylko 8 uzyskało taki wynik).
Urszula Łacek ucz. kl. VIII b, która również brała udział w tym konkursie, uzyskała tytuł Finalisty.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "LEON"

Uczniowie klas IV-VIII brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "LEON" z matematyki. W sesji jesiennej brało udział 25 uczniów, a w sesji zimowej - 19.Uczniowie uzyskali wysokie wyniki, otrzymali dyplomy, a tytuł Laureata Sesji Zimowej otrzymał Jakub Góra , ucz. kl. VIII a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów matematycznych. Koordynatorem konkursu była p. Lidia Kotuła.


 

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje gminne

 

7 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Dzwoli odbyły się gminne eliminacje XLII OgólnopolskiegoTurnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom". Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktyczne posługiwanie się podręcznym sprzętem gaśniczym. Ponadto udział w OTWP przybliża młodzieży realizację marzeń zostania strażakiem. Z naszej szkoły udział wzięło siedmioro uczniów z klas V, VI, VII i III

A oto wyniki:
klasy IV-VI:
I miejsce - Szydłowski Szymon- kl. V "b"
II miejsce- Góra Szymon- kl. VI "b"

klasy VII, VIII i III:
I miejsce- Góra Jakub
II miejsce- Kot Arkadiusz

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Wszystkim uczniom gratulujemy.


 

Sukces matematyczny Urszuli Łacek

2 marca 2019 r. Urszula Łacek, ucz. kl. VIII b uczestniczyła w powiatowych eliminacjach XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, zorganizowanego przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Konkurs odbył się w LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Urszula, jako jedyna z powiatu, zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu.


 

LUTY 2019

 

I miejsce w powiecie w Mini Siatkówkę dla dziewcząt 

 

28 lutego 2019 w Chrzanowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieżowe w Mini Piłkę Siatkową. Powiat janowski reprezentowały drużyny z Janowa Lub., Modliborzyc, Chrzanowa, Zdziłowic i Kocudzy. Nasze dziewczyny pokonały wszystkie rywalki zdobywając I miejsce, a tym samym wywalczyły awans do rejonu.


 

STYCZEŃ 2019

 

II miejsce dla Arka Kota w Konkursie Ekonomicznym

6 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim odbył się V finał międzyszkolnego Konkursu „Od Gimnazjalisty do Finansisty”. W konkursie wzięli udział uczniowie III klas gimnazjalnych oraz ósmoklasiści z 12 szkół całego powiatu janowskiego. Konkurs składał się z 2 części.

I część – test, który był przeprowadzany w rodzimych szkołach, a następnie trzy osoby z najwyższymi wynikami zostały zakwalifikowane do II części konkursu. Naszą szkołę reprezentowali Arek Kot, Zuzanna Sneka i Jza Smagała. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością wiedzy o banku, z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz wiedzy o społeczeństwie. Z pośród wszystkich uczestników nasz uczeń Arkadiusz Kot zajął II miejsce. Serdecznie mu gratulujemy. Nad przebiegiem konkursu w naszej szkole i przygotowaniem uczniów czuwała p. Barbara Jargiło.


 

GRUDZIEŃ 2018

 

„Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019"

Jest to program stypendialny skierowany do szczególnie uzdolnionych uczniów z woj. lubelskiego.

11 grudnia 2018 r. odbyła się Uroczysta Gala wręczenia stypendiów, której dokonali Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniak.
Wśród stypendystów znalazł się uczeń naszej szkoły Jakub Góra z klasy VIII a.
Jakub może pochwalić się wieloma osiągnięciami z zakresu konkursów i olimpiad matematycznych. Nad rozwojem jego talentu matematycznego czuwa p. Maria Kulasza, nauczycielka matematyki, która pracuje z Jakubem już kilka lat.


 

Sukcesy matematyczne naszych uczniów

 

Urszula Łacek, ucz. kl. VIII b i Jakub Góra, ucz. kl. VIII a zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów. Olimpiada Matematyczna Juniorów to prestiżowe ogólnopolskie zawody matematyczne dla uczniów w szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Przeprowadzane są z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Oboje również przeszli do Etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki.
Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

III edycja Konkursu Gminnego - „Dumni z Niepodległej”

Pod takim hasłem 4 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół w Krzemieniu, odbył się Gminny Konkurs „Cudze chwalicie, swego nie znacie” pod patronatem wójta gminy Dzwola. Organizatorzy konkursu pragnęli w ten sposób upamiętnić 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z czterech szkół, znajdujących się na terenie gminie Dzwola, sprawdzili swoje umiejętności w trzech kategoriach: plastycznej, multimedialnej i konkursie wiedzy.
W kategorii plastycznej laureatką konkursu została uczennica klasy I naszej szkoły - Karolina Głaz, zajmując zaszczytne I miejsce.
W konkursie wiedzy laureatką została Gabriela Bielak - uczennica klasy VIII, która zajęła II miejsce. Gratulujemy zwycięzcom!


 

PAŹDZIERNIK 2018

 

Sukcesy naszych sportowców

Sukcesem naszych chłopców zakończyły się Gminne Igrzyska Sportowe w Mini Piłce Nożnej. O pierwsze miejsce na boisku w Krzemieniu w dniu 9 października 2018 rywalizowały zespoły z Dzwoli, Krzemienia, Branwi i Kocudzy. Nasi chłopcy z klas: VI "a", VI "b" i V pokonali wszystkich rywali i zdobyli I miejsce. Już 21 października 2018 r. w Zdziłowicach odbył się półfinał, podczas którego nasi chłopcy wywalczyli II miejsce i tym samym zakwalifikowali się do finału. Drużyna chłopców z gimnazjum także walecznie rywalizowała na eliminacjach gminnych, zajmując II miejsce.

Skład drużyny zwycięskiej: Kacper Berbeć Przemysław Wiatr, Szymon Góra, Karol Góra, Karol Baciur, Kacper Kiełbasa, Marcel Kiełbasa, Antoni Dyjach, Artur Kotrybała, Patryk Dycha.

Tenis stołowy
W dniu 11 października 2018 roku w Zespole Szkół w Dzwoli odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieżowe w Tenisie Stołowym. Nasza uczennica, Kinga Osiewicz z klasy VII okazała się najlepsza w powiecie, pokonując 17 rywalek zdobyła I miejsce. Gratulujemy!

 

 

Rok szkolny 2017/2018 

MARZEC 2017 r.

 

I miejsca w Gimnazjalnych zawodach w piłkę ręczną

 

Dn. 3 marca 2017 r. w Potoku Wielkim odbyły się Gimnazjalne zawody w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. W rozgrywkach brały udział drużyny z Janowa Lubelskiego, Chrzanowa, Godziszowa, Wólki Ratajskiej, Potoka Wielkiego oraz nasza drużyna - z Kocudzy. Tego dnia byliśmy niepokonani - i chłopcy i dziewczęta po zaciekłych walkach zajęli I miejsca.
Jesteśmy bardzo dumni a zwycięzcom gratulujemy !!!


 

MARZEC 2017

 

Czołowe miejsca w Turnieju Wiedzy Pożarniczej :
"Młodzież zapobiega pożarom"

 

              02 marca 2017 uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Dzwola wzięli udział
w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej odbył się w Zespole Szkół w Dzwoli. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Urszula Łacek z kl. VI „b”, Jakub Góra z kl. VI „a” i Przemek Rawski z kl. V oraz Arek Kot z kl. I gim., Bartek Kotrybała z kl II gim. i Paweł Łacek z kl. III gim. Cała szóstka wykazała się dobrą wiedzą w zakresie przepisów przeciwpożarowych, zajmując czołowe miejsca. Oto wyniki:


W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - Urszula Łacek ( kl. VIb)
IVmiejsce – Przemysław Rawski (kl.V)


W kategorii gimnazjów:
I miejsce - Paweł Łacek (kl. III)
II miejsce - Bartosz Kotrybała (kl. II)
III miejsce –Arkadiusz Kot (kl.I)

 


Uczniowie, którzy zdobyli dwa pierwsze miejsca w każdej kategorii będą reprezentować naszą szkołę na eliminacjach powiatowych w Janowie Lubelskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                           Do konkursu przygotowuje młodzież p. Wiesława Małek


 

 

LUTY 2017 

 

Kolejne osiągnięcia naszego Matematycznego Mistrza Pawła Łacka


Paweł Łacek został laureatem Konkursu Matematycznego, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Zakwalifikował się do zawodów III stopnia Olimipiady Matematycznej Juniorów. Zawody odbędą się 25-26 marca 2017 r. w Warszawie. Paweł uzyskał maksymalną ilość punktów na szczeblu powiatu i tym samym zakwalifikował się do rejonowego XVII Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei. Również w Zamościu w Konkursie Matematycznym "Zagimak" przeszedł do II etapu, uzyskując również maksymalną ilość punktów.

 

Do konkursów przygotowuje Pawła nauczycielka matematyki - p. Maria Kulasza.

 


 

LUTY 2017 r.

 

Osiągnięcia naszych uczniów w Konkursach Matematycznych
"Szpak" i "Zagimak"


Nasi uczniowie brali również udział w konkursach matematycznych "Szpak" i " Zagimak" organizowanych przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu.
Do etapu II zakwalifikowali się następujący uczniowie: Urszula Łacek kl. VI b, Jakub Góra kl. VI a, Arkadiusz Kot kl. I gimn., Kotrybała Bartosz kl. II gimn., Wnuk Magdalena kl. II gimn., Natalia Osiewicz kl. III gimn., Ewelina Dyjach kl. III gimn.


Do konkursów uczniów przygotowują p. Maria Kulasza i p. Lidia Kotuła


 

LUTY 2017 r.

 

Sukcesy cieszą!!!


II miejsce w powiecie dla piłkarzy
3 lutego 2017r. drużyna chłopców z klasy II i III gimnazjum brała udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej. W rywalizacji uczestniczyło 6 reprezentacji z Powiatu Janowskiego. Po trudnej walce o turniejowe zwycięstwo nasi piłkarze przegrali tylko mecz z gospodarzem, drużyną z Potoka.

III miejsce w powiecie dla dziewcząt z klasy V
Dnia 7 lutego 2017r. odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieżowe w Drużynowym Tenisie Stołowym. W skład drużyny dziewcząt weszły uczennice klasy V Kinga Osiewicz i Natalia Stanicka, natomiast chłopców reprezentowali Szymon Góra i Patryk Dycha – uczniowie klasy IV.
Dziewczęta pokonując rywalki z Wierzchowisk, Stojeszyna i Janowa Lubelskiego, zajęły bardzo dobre - III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

 GRUDZIEŃ 2016 r.

 

Nagroda dla Natalii Szpakowskiej w konkursie na kartkę świąteczną

    

            W dniu 15 grudnia 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „KARTKA ŚWIĄTECZNA – PRZYRODĄ MALOWANA” organizowany przez Ośrodek Edukacyjno – Muzealny w Brzeźnie. W konkursie tym brali udział uczniowie naszej szkoły. Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że uczennica klasy II gimnazjum – Natalia Szpakowska – zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Obok prezentujemy jej pracę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie prac konkursowych i życzymy powodzenia w następnych konkursach. Opiekun - p. Lidia Kotuła


 

GRUDZIEŃ 2016

 

Osiągnięcia naszych uczniów w konkursach matematycznych.   

             

Jakub Góra uczeń klasy VI „a” szkoły podstawowej i Paweł Łacek uczeń III klasy gimnazjum zostali laureatami Etapu Okręgowego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Wysokie wyniki w tym konkursie uzyskały również uczennice: Urszula Łacek (ucz. VI „a” SP) oraz Natalia Osiewicz, Ewelina Dyjach (ucz. III klasy gimnazjum). Paweł Łacek zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia XII Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (2016/17).
Gratulujemy i życzymy uczniom sukcesu w dalszych zmaganiach matematycznych.


 

  LISTOPAD  2016 r.   

     

„ Cudze chwalicie, swego nie znacie..." - I edycja Gminnego Konkursu

 

           Zespół Szkół w Krzemieniu był organizatorem I edycji Gminnego Konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” pod patronatem Wójta Gminy Dzwola, którego główny cel to wzmacnianie poczucia lokalnej, regionalnej i narodowej tożsamości. Konkursy odbyły się w trzech kategoriach: plastyczny ph. "Moja wieś jest najpiękniejsza" dla oddziałów przedszkolnych i klas I – III, multimedialny ph. "Lasy mojej okolicy" – klasy IV – VI, wiedza o gminie ph. "Nasze początki..." dla klas I – III gimnazjum.
Nasi laureaci: Julia Świś – I miejsce (kl. II „b” SP – opiekun p. Marta Rutkowska); Jagoda Dycha - wyróżnienie (kl. II „a” SP – opiekun p. Justyna Stolarz); Amelia Karczmarzyk – III miejsce (kl. V SP – opiekun p. Wiesława Małek); Weronika Kufera – II miejsce ; Gabriela Góra – III miejsce (uczennice kl. II gimnazjum– opiekun p. Urszula Kaproń).

Galeria zdjęć>>


 

PAŹDZIERNIK 2016

 

Wyniki konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych
i gimnazjów  województwa  lubelskiego

 

W październiku odbył się I etap konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa lubelskiego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
W wyniku tych eliminacji do II etapu konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kocudzy
Matematyka – Urszula Łacek z kl. VI b i Jakub Góra z kl. VI a

Publiczne Gimnazjum w Kocudzy
Matematyka – Paweł Łacek z kl. III, Natalia Osiewicz z kl. III i Ewelina Dyjach z kl. III
Historia – Wojciech Pachuta z kl. II
Fizyka – Paweł Łacek z kl. III


 

PAŹDZIERNIK 2016 r.

 

Sukcesy naszych sportowców

 

Piłka nożna
Sukcesem naszych chłopców zakończyły się Gminne Igrzyska Młodzieżowe w Pilce Nożnej i Gminna Gimnazjada w Piłce Nożnej.
O pierwsze miejsca na boisku „Iskry Krzemień” w dn. 17 października 2016r. zespół ze szkoły podstawowej rywalizował z drużynami z Dzwoli, Branwi, Krzemienia, natomiast gimnazjaliści rozegrali mecze z reprezentacjami Dzwoli i Krzemienia. Oba zespoły pokonały wszystkich rywali, zdobywając wymarzone miejsce na podium.
Już 21 października 2016r. odbył się półfinał Powiatowych Igrzysk Młodzieżowych, podczas którego nasza drużyna ograła zespoły z Janowa Lubelskiego, Zdziłowic i Chrzanowa. Na finał Igrzysk musimy poczekać do wiosny. Chłopcom już życzymy zwycięstwa.


Tenis stołowy
W dniach 25 – 26 października 2016r. ogromny sukces odnieśli tenisiści w Powiatowych , Igrzyskach Młodzieżowych w Tenisie Stołowym. Nasi reprezentanci w kategorii klas I – IV okazali się najlepsi: Kinga Osiewicz– I miejsce, Szymon Góra - II miejsce, Magdalena Kotrybała – III miejsce, Patryk Dycha – IV miejsce. W kategorii kl. V – VI Natalia Stanicka wywalczyła IV miejsce. Ta oto piątka będzie reprezentować szkołę na szczeblu rejonowym Igrzysk w dniach 15 – 16 listopada 2016r. W zawodach uczestniczyli również Gabriela Bielak, Paweł Malec, Dominik Świś – uczniowie kl. VI. Gratulujemy sukcesu młodym sportowcom i nauczycielom wychowania fizycznego: p. Wiesławie Małek, p. Józefowi Osiewiczowi.


 

Wyróżnienie dla Zuzanny Sneka
Wyróżnienie dla Zuzanny Sneka

 

Rok szkolny 2013-2014

 

grudzień

 

20 grudnia rozstrzygnięty został konkurs ph: "Kartkia Bożonarodzeniowa", organizowany przez Zespół Szkół w Krzemieniu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z terenu gminy Dzwola. Uczennica z naszej szkoły Agata Dycha (klasa I gim.), w kategorii klas gimnazjalnych zajęła I miejsce natomiast wyróżnienia zdobyli: Zuzanna Sneka (kl. IV), Ewelina Dyjach (kl.VI), Pitr Kaproń (kl. II gim.), Paulina Małek (kl. III gim.). Gratulujemy!

II miejsce dla Pauliny Małek
II miejsce dla Pauliny Małek

 


 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach, 6 grudnia ogłosiła wyniki konkursu plastycznego dla szkół diecezji sandomierskiej - Kotylion - "Jan Paweł II Papierz Dialogu". Swoje prace reprezentowało 17 szkół noszących imię Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział i w tym konkursie, zdobywając II miejsce dla gimnazjum i wyróżnienie dla szkoły podstawowej. Najlepsze kotyliony wykonały -  Paulina Małek  z III gimnazjum i Ewelina Dyjach z kl. VI. Gratulujemy naszym artystkom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach plastycznych! Opiekunem uczennic była pani Grażyna Papierz.

 


 

 

3 grudnia w Janowie Lubelskim odbył się powiatowy etap konkursu matematycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy szóstej - Natalia Osiewicz i Paweł Łacek. Praca Natalki była jedną z najlepszych, ale niestety, zabrakło kilku punktów aby przejść do województwa, natomiast Paweł Łacek jako jedyny spośród wszystkich uczestników został laureatem. Gratulujemy Pawłowi, życząc osiągnięcia jak najwyższych wyników w województwie! Uczniów do konkursu przygotowała pani Maria Kulasza.

 


 

 

listopad

 

Jesienny Konkurs Recytatorski

Wokół tematu: „Mimozami jesień się zaczyna… - literacki obraz zmienności i urody świata” w Janowskim Ośrodku Kultury pod patronatem Starostwa Powiatowego odbył się 17 Jesienny Konkurs Recytatorski w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Turniej powiatowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 82 uczniów (47 - szkoły podstawowe; 35 - gimnazja i szkoły średnie). Zespół Szkół w Kocudzy reprezentowali: szkoła podstawowa – Kamila Dubiel, Ewelina Dyjach, Julia Jachim, (kl. VI); gimnazjum – Wiktoria Portka (kl. II), Hubert Dubiel (kl. III). Uczestnicy konkursu zachwycali występami – interpretacją, kulturą słowa, wrażliwością i wyrazem artystycznym na bardzo wysokim, a zarazem wyrównanym poziomie. I tym bardziej miło, że Jury dostrzegło w tak dużym gronie interpretację naszej uczennicy, Kamili Dubiel, która wierszem T. Wywrockiego „Jakże nie kochać jesieni” wyrecytowała wyróżnienie. Jak w każdym konkursie byli wygrani i przegrani, ale organizatorzy docenili wszystkich biorących udział, wręczając uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

 


 

 

Rok szkolny 2012-2013

 

maj 2013

 

 29 maja odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "Araend the Music" w Zespole Szkół w Dzwoli. Uczniowie reprezentujacy naszą szkołę zajęli I i II miejsca spośród ośmiu drużyn! Gratulujemy zwycięzcom oraz opiekunowi pani Małgorzacie Sędłak!

I miejsce - Patrycja Wlizło, Katarzyna Dyjach z kl. IIIa oraz Artur Kozik, Paulina Cieliszak i Milena Gilas z kl. IIIb gimnazjum

II miejsce - Kamila Małek i Ola Butryn z kl. IIIb gimnazjum

 

Konkurs plastyczny

 

20 maja 2013 roku w Święto Patrona Szkoły odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pod hasłem: "Poezja to wielka pani..."

Oto wyniki:

Klasy I - III sp

I miejsce - Natalia Szpot (Dzwola) oraz Zuzanna Sneka (kl. III  sp Kocudza)

II miejsce - Karolina Tomecka (Krzemień)

III miejsce - Agata Flis (Dzwola)

 

Klasy IV - VI sp

I miejsce - Natalia Osiewicz (kl. V sp Kocudza) oraz Sylwia Dubiel (kl. V sp  Krzemień)

II miejsce - Weronika Kufera (kl. IVa sp Kocudza) oraz Piotr Rożek  (kl. V sp  Krzemień)

III miejsce - Sebastian Mróz (kl. V sp  Krzemień)

 

Klasy I - III gimnazjum

I miejsce - Gabriela Bielak (kl. IIIb gim.  Kocudza)

II miejsce - Justyna Gajór  (kl. II gim.  Krzemień)

III miejsce - Gabriela Liwak (kl. IIIb gim.  Kocudza)

Konkurs recytatorski

 

pod hasłem: "Poezja to wielka pani..."odbył sie 15 maja 2013r. o godz. 10.00

Komisja konkursowa w składzie : 

1.    Urszula Kaproń – przewodnicząca

2     Maryla Jargieło – członek

       Magdalena Zaręba - członek

       Maria Denis - członek

 

po wysłuchaniu 31 uczestników V Konkursu Recytatorskiego w kategoriach :

·            kl. I – III                    -  5  uczestników

·            KL. IV – VI                 -  15 uczestników

·            Kl. I – III G.               -  11  uczestników

postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia dla następujących uczniów z poszczególnych grup wiekowych:

KLASY  I - III 

I miejsce:

1. Izabela Smagała kl. III - Zdzisławice

II miejsce:

1.      Wiktor Papierz kl. I - Kocudza

2.      Magdalena Kiszka kl. III - Dzwola

III miejsce:

1.      Urszula Łacek kl. II – Zdzisławice

Wyróżnienia:

1.      Julia Sobczak kl. III – Kocudza

  KLASY  IV – VI

I miejsce:

1.      Izabela Jargiło kl. IV - Dzwola

2.      Kamila Dubiel kl. V - Kocudza

II miejsce:

1.      Natalia Woźnica kl. IV – Krzemień

2.      Gabriela Kozina kl. VI - Dzwola

III miejsce:

1.      Agata Małek kl. IV - Kocudza

2.      Natalia Smagała kl. VI - Kocudza

Wyróżnienia:


            1. Róża Sowa kl. IV - Krzemień

2.Natalia Anna Buczyńska kl. VI - Dzwola

 KLASY  I – III  Gimnazjum

I miejsce:

1.      Patrycja Wlizło kl. III – Kocudza

2.      Hubert Dubiel kl. II - Kocudza

II miejsce:

1.      Michała Fiedorek kl. II – Krzemień

2.      Julia Siemczyk kl. II - Dzwola

III miejsce:

1.      Wiktoria Portka kl. I – Kocudza

2.      Paulina Cieliszak kl. III - Kocudza

Wyróżnienia:

1.      Paulina Małek  kl. II – Dzwola

2.      Amelia Robak kl. II – Dzwola

3.      Katarzyna Dyjach kl. III – Kocudza

4.     Kamila Małek kl. III - Kocudza

Konkurs muzyczny

 

15 maja 2013 roku w Zespole Szkół w Kocudzy odbył się konkurs muzyczny w kategorii "Poezja śpiewana". W eliminacjach wzieło udział 10 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu gminy Dzwola.

 

Oto wyniki:

Gimnazjum

Kategoria soliści:

 

I miejsce - Kamila Małek (kl. IIIb gim. Kocudza)

II miejsce - nie przyznanao

III miejsce - nie przyznano

 

Kategoria duety:

I miejsce - Patrycja Wlizło (kl. IIIa gim. Kocudza) i Paulina Cieliszak (kl. IIIb gim. Kocudza)

II miejsce - nie przyznanao

III miejsce - nie przyznano

 

 Szkoła Podstawowa

Kategoria soliści:

I miejsce - Sylwia Małek (kl. VI sp Kocudza)

II miejsce - nie przyznanao

III miejsce - nie przyznano

 

Kategoria duety:

I miejsce - Natalia Smagała, Aleksandra Gębicz (kl. VI sp Kocudza)

II miejsce - Julia Jachim, Agata Rawska (kl. V sp Kocudza)

III miejsce - Agata Małek Natalia Szpakowska (kl. IVa sp Kocudza)

 

kwiecień 2013

 

 

26 kwietnia 2013r. odbył się w naszej szkole etap powiatowy Turnieju BRD . W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych i 5 ze szkół gimnazjalych powiatu janowskiego. Drużyny chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum w składzie: Stanicki Wojciech, Rawski Jakub i Łacek Paweł oraz  Góra Wojciech, Malec Paweł i Świś Sebastian zajęły I miejsce. Uczniów do konkursu  przygotował pan Henryk Kulasza.

Oto wyniki:

Szkoły Podstawowe

I miejsce - SP w Kocudzy

II miejsce - SP w Janowie Lubelskim

III miejsce - SP w Potoku Wielkim

Gimnazja

I miejsce - PG w Kocudzy

II miejsce - PG w Janowie Lubelskim

III miejsce - PG w Potoku Wielkim

 

12 kwietnia 2013 r. w Biłgoraju odbyła się Rejonowa Gimnazjada w Piłkę Ręczną Chłopców. Chłopcy z naszego gimnazjum pokonali drużyny z Annopola, Bełżyc i Turobina, zajmując  I miejsce! Gratulujemy! 17 kwietnia zwycięzcy drużyny z Kocudzy reprezentować będą rejon na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Łukowie. Już dzisiaj trzymamy kciuki! Opiekunem i trenerem naszych zawodników jest pan Józef Osiewicz.

 

8 i 9 kwietnia 2013 r. w Janowie Lubelskim odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Dziewczęta z naszej szkoły zdobyły I miejsce natomiast chłopcy - II. 16 kwietnia uczennice z klasy VI reprezentowć będą powiat w Kraśniku. Gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu rejonowym!

Szczypiorniści z naszego gimnazjum najlepsi w powiecie!

5 kwietnia  chłopcy z naszego gimnazjum walczyli o podium w piłkę ręczną z drużynami z Modliborzyc, Godziszowa, Chrzanowa i Janowa Lubelskiego.

Oto wyniki:

I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Kocudzy

II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Godziszowie

III miejsce - Publiczne Gimnazjum w Chrzanowie

IV miejsce - Publiczne Gimnazjum w Janowie Lubelskim

V miejsce - Publiczne Gimnazjum w Modliborzycach

Gratulacje dla zawodników i opiekunów!

 

W dniu 3 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Nasze dziewczęta pokonały drużyny z Godziszowa i Janowa Lubelskiego, zdobywając I miejsce! Gratulujemy i życzymy powodzeniaw rejonie (12 kwietnia - Kraśnik)!

 Dnia 3 kwietnia 2013r. odbył się w Janowie Lubelskim etap dekanalny konkursu Wiedzy Biblijnej ph. "Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie" . Naszą szkołę pod opieką ks. proboszcza Jana Kardasia reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej- Natalia Osiewicz i Kamila Dubiel z kl. V oraz gimnazjum - Patrycja Bielak z kl. IIIb i Andrzdj Bielak z kl. IIIa. Patrycja Bielak zajęła II miejsce i będzie brała udział w kolejnym etapie konkursu - na szczeblu diecezjalnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Sandomierzu!

 

 

marzec 2013r.

 

21 marca 2013 r. odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 
„Przebudzeni do życia”. Reprezentacja uczniów naszego gimnazjum - 
w składzie: Katarzyna Dyjach (kl. III „a”) – opiekun p. Beata Kawalec, Wiktoria Portka (kl. I), Hubert Dubiel (kl. II) – opiekun p. Urszula Kaproń – 21 marca witała wiosnę, biorąc udział w eliminacjach powiatowych VIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Przebudzeni do życia” w Janowskim Ośrodku Kultury. Konkurs był wspaniałym koncertem poezji 
i prawdziwą ucztą dla duszy. Młodzież prezentowała bowiem po dwa utwory literackie: wiersz 
i fragment prozy. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Jury przy ocenie występu brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Rywalizacja wyłoniła najlepszych. I tu nasi uczniowie mogą się poszczycić sukcesem. Katarzyna Dyjach, recytując wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Wolność” i fragment „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego, zajęła ex aequo III miejsce, natomiast Hubert Dubiel, prezentując wiersz Juliana Tuwima „Chrystusie” i fragmenty „Latarnika” Henryka Sienkiewicza, zdobył ex aequo I miejce z uczennicą gimnazjum z Modliborzyc. I to ona właśnie, decyzją jury, będzie reprezentować powiat janowski w eliminacjach wojewódzkich. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Gratulujemy!

 

 

Chór szkolny
Chór szkolny

 7 marca 2013 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs muzyczny pod hasłem: „Żyj zdrowo – trzymaj formę”.
Celem konkursu była promocja wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia. Uczniowie mieli ułożyć tekst piosenki do znanej melodii i zaśpiewać. W konkursie udział wzięło trzy grupy śpiewające ze szkoły podstawowej ( z kl. IV „a”, IV „b” i VI) oraz jedna z gimnazjum ( z kl. II).
Uczestnicy konkursu dodatkowo wzbogacili swoje występy układami tanecznymi. Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce - kl. VI (Smagała Natalia, Gębicz Ola, Jaszek Ola, Małek Sylwia, Dyjach Justyna, Oleszek Kinga, Góra Dominika, Dycha Agata, Wnuk Klaudia)
II miejsce – kl. IV „b” (Wnuk Magda, Liwak Julia, Pecka Łukasz, Dyjach Jakub, Kotrybała Bartek, Tynek Natalia, Sokołowska Wiktoria, Habza Wioletka, Futyma Grzesio, Góra Jakub)
III miejsce – kl. IV „a” (Góra Gabrysia, Małek Agata)


A oto nagrodzone utwory:


I miejsce - piosenka pt. „Kostek”


Jestem Kostek dużo wapnia zjadam,
Mocne kości więc posiadam.
Biegam, skaczę, fikam, gram
Mocne kości wszystkie mam.

Ref.: Skaczę, skaczę hyc, hyc, hyc
I dlatego zwą mnie rydz.
Ja sport kocham, mówię szczerze,
Co dzień pędzę na rowerze.
Choć są lenie i leniuchy,
Każdy lubi zdrowe zupy.
Sport jest zdrowy przecież wiecie,
Każdy lubi go na świecie.

Chcę być silny, chcę być zdrowy,
Lubię mleko pić od krowy.
Piję soki, jem marchewki
I dlatego jestem wielki.
Ref.: Skaczę…

 

II miejsce – „Fastfudy precz!”


Jedz marchewkę, pomidory
Nie będziesz nigdy chory.
Brukselka i pietruszka
Trafia prosto do brzuszka.
Kapusta jest zdrowa
I bardzo kolorowa.
Cytryna jest kwaśna
I witaminiasta.
Jedz jabłuszka, jedz banany
Nie będziesz zadąsany.
Jedzcie wszyscy hamburgery
Po nich każdy będzie szczery.
Hamburgery są niezdrowe
Zapomnij o nich w porę!
Co dzień piję turbo colę,
Choć mnie w boku kole.
Cola czarna dama,
Niech się bawi sama!
Kiedy chipsa chrupię sobie,
Tylko chipsy w głowie,
nie ma matmy, innych lekcji,
ale smaczne kruche laysy.
Chipsy bardzo słone
I niedozwolone!
Sok i marchewka,
Są lepsze niż nalewka.
Malina i jeżyna
To dobra witamina.
Warzywa i owoce jesz
To bardzo dobra rzecz!

 

Uczestnicy konkursów logopedycznego oraz muzycznego
Kinga Osiewicz kl. I
Kinga Osiewicz kl. I

 

7 marca 2013r. odbyły się w naszej szkole konkursy logopedyczne. Organizatorem konkursów były panie: pedagog szkolny - Monika Siwek oraz logopeda - J. Kargul

 

I. Konkurs plastyczny: "Zilustruj wiersz". Praca polegała na wykonaniu dowolną techniką ciekawej ilustracji trudnego brzmieniowo wiersza logopedycznego. Oto wyniki:

I miejsce - Kinga Osiewicz kl. I

II miejsce - Małogorzata Bielak kl. I i Julia Bielecka kl. II

III miejsce - Dominika Dycha kl. I i Gabriela Bielak kl. II

 

II. Konkurs recytatorski: "Trudne wierszyki łamiace język" - dla klas III-IV szkoły podstawowej.

Wyniki:

I miejsce - Oliwia Myszak  kl. IVb

II miejsce - Bartosz Kotrybała kl. IVb

III miejsce - Natalia Tynek kl. IVb

Wyróżnienie: Bartłomiej Sobczak kl. IVb

 

III. Konkurs czytania: "Piekne czytanie wylosowanego wiersza logopedycznego"- dla klas III-IV szkoły podstawowej.

Wyniki:

I miejsce - Gabriela Góra kl. IVa

II miejsce - Wojciech Pachuta kl. IVa

III miejsce - Agata Małek kl. IVa

Wyróżnienia: Zuzanna Sneka kl. III, Weronika Kufera kla. IVa.

 

IV. Konkurs literacki: "Napisz tautogram wierszem lub prozą" - stwórz trudnobrzmieniowy tekst, w którym wszystkie wyrazy zaczynają się ta samą literą - dla klas V-VI szkoły podstawowej.

Wyniki:

I miejsce - Natalia Smagała kl. VI

II miejsce - Natalia Osiewicz kl. V

III miejsce - Aleksandra Jaszek kl. VI

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursach, a osobom nagrodzonym 
i wyróżnionym - gratulujemy!

 

luty 2013

 

W dniu 27.02.2013 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XXXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt."Młodzież zapobiega pożarom", eliminacje gminne w Krzemieniu. W sumie w konkursie wzięło udział 8 uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej.

W kategorii szkół podstawowych z naszej gminy:

miejsce I - Paweł Łacek SP w Kocudzy

miejsce II- Paweł Kaproń SP w Kocudzy

miejsce IV- Wojciech Stanicki SP w Kocudzy

miejsce V- Kamil Świś SP w Kocudzy

W kategorii gimnazjum:

miejsce I- Michał Rawski Gimnazjum w Kocudzy

miejsce II- Hubert Dubiel Gimnazjum w Kocudzy

miejsce III- Dominika Rawska Gimnazjum w Kocudzy

miejsce IV- Sebastian Dyjach Gimnazjum w Kocudzy

Wręczenie nagród uczniom naszej szkoły przez Wójta Gminy Dzwola pana Marka Piecha za zdobycie czołowych miejsc w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

 

 

Dnia 6 lutego 2013r. został przeprowadzony w Zespole Szkół w Kocudzy etap szkolny konkursu Wiedzy Biblijnej ph. "Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie". Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów szkoły podstawowej i dla uczniów gimnazjum. W pierwszej kategorii wiekowej najlepsze były dziewczynki:

Osiewicz Natalia (kl. V) - I miejsce

Dubiel Kamila (kl. V) - II miejsce

Gębicz Aleksandra (kl. VI) - III miejsce

W drugiej kategorii wiekowej (gimnazjum):

I miejsce - Bielak Patrycja z kl. IIIb

II miejsce - Bielak Andrzej kl. IIIa

III miejsce - Cieliszak Paulina kl. IIIb

 

1 lutego 2013r. odbyły się Karnawałowe Rozgrywki Sportowe w piłkę nożną uczniów z klas IV - VI. Oto wyniki:

I miejsce - drużyna "Czarownic" z klasy V

II miejsce - drużyna "Batmanów"' z klasy VI

III miejsce - drużyna "Piratów" z klasy IVa

IV miejsce - drużyna "Smerfów" z klasy IVb

 

 

 

styczeń 2013 r.

 

 

23 stycznia 2013 roku Agata Rawska z kl. V, Patrycja Wlizło z kl. IIIa gim. i Kamila Małek z kl. IIIb gim. uczestniczyły w I Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Gminnym Ośrodku Kultury w Kocudzy. Przegląd nie miał charakteru konkursu. Te same uczennice reprezentowały naszą szkołę w XV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 24 stycznia bieżącego roku w Janowskim Ośrodku Kultury. Brały udział w tym konkursie pierwszy raz i od razu z sukcesem, Kamila Małek i Patrycja Wlizło wyśpiewały w duecie I miejsce w kategorii gimnazjum. Gratulujemy! Uczestniczki przygotowywała pani Lidia Kotuła.

 

21.01.2013r. w Janowie Lubelskim odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej. W konkursie brało udział 28 grup wokalno-tanecznych ze szkół powiatu janowskiego. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny dziewcząt pod kierunkiem pani Małgorzaty Sędłak z klas: IVa - Natalia Szpakowska, Agata Małek, Weronika Kufera, Alicja Szpot, Kamila Bielecka i Gabriela Góra, V - Kamila Dubiel, Julia Jachim, Natalia Osiewicz, Ewelina Dyjach i IVb - Magdalena Wnuk, Julia Liwak, VI - Sylwia Małek, Natalia Smagała, Justyna Dyjach, Aleksandra Gębicz, Aleksandra Jaszek i Kinga Oleszek.

Po kilkugodzinnych przesłuchaniach jury wyłoniło zwycięzców. Nasze uczennice okazały się najlepsze, zajmując kolejno I (kl. Vi IVb), II (Kl. IVa) i III (kl. VI) miejsce!

 

16.01.2013r. w Zespole Szkół w Dzwoli odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Każdą gminę reprezentowały po dwie drużyny chłopców i dziewcząt. Dziewczyny z naszej szkoły: Dominika Rawska z kl. II i Joanna Bielak z IIIb - zajęły II miejsce, zdobywając tym samym prawo startu w zawodach rejonowych. Najwyższe laury otrzymali nasi chłopcy: Michał Rawski z IIIbi Hubert Dubiel z kl. II, zajmując I miejsce w Gimnazjadzie. Zmagania najlepszych drużyn w tenisie stołowym na szczeblu rejonowym odbędą się w naszej szkole 29. 01. 2013r., gdzie powiat janowski reprezentować będą nasi uczniowie.

 

grudzień 2012 r.

 

7 grudnia 2012r. odbył się etap okręgowy konkursu przedmiotowego z historii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Bielak Andrzej uczeń kl. IIIa naszego gimnazjum zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w na wyższym szczeblu! Nauczycielem przygotowującym Andrzeja jest pani Barbara Jargiło.