* Trzymaj Formę


Cała Polska trzyma formę

 

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę!” jest realizowany od 2006 roku pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.   „Trzymaj formę!” to pierwsza na tak szeroką skalę inicjatywa, której celem jest edukacja żywieniowa i promocja aktywnego trybu życia wśród polskiej młodzieży. W trakcie 8 lat trwania programu, wzięło w nim udział blisko 8 000 szkół na terenie całej Polski, a edukacją objęto już ponad 5 milionów uczniów.


 AKCJA TRZYMAJ FORMĘ W NASZEJ SZKOLE
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu : „Trzymaj Formę".
Celem programu jest edukacja młodzieży szkolnej i ich rodzin w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się. Szkolnym koordynatorem programu jest nauczycielka biologii p. Anna Dyjach.

  


 

LUTY- Zdrowy owoc - banan


To kolejna odsłona w programie "Trzymaj formę". Dziś BANAN w roli głównej. Uczennice z klasy II gimnazjum przygotowały dla uczniów naszej szkoły prezentację . Odwiedzając poszczególne klasy opowiadały o pochodzeniu bananów, zastosowaniu ich w żywieniu i kosmetyce. Nie zabrakło również ciekawostek na temat tego wyjątkowego owoca, bo tak naprawdę banan oprócz walorów smakowych posiada wiele cennych witamin i minerałów. Na koniec prezentacji, jak zwylke następowała degustacja. Na przerwie można było również zakupić owoce.

 Grudzień - Zdrowy owoc - mandarynka

 

Dziś kolejna odsłona akcji "Trzymaj formę" : Zdrowy owoc -  dziś w roli głównej - mandarynka.

Uczniowie znów pięknie się przygotowali. Odwiedzając poszczególne klasy opowiadali ciekawe szczegóły dotyczące tego owoca, następnie była degustacja. Na korytarzu szkolnym, w czasie przerw, można było zakupić owoce, z czego chętnie skorzystali uczniowie, gdyż mandarynki zaliczają sie do ulubionych owoców, szczególnie w zimie, gdy są najsłodsze.


 

 

 Listopad  - Zdrowy owoc - jabłko.

 

Rozpoczynamy akcję pt ."Zdrowy owoc". Polega ona na tym, że w każdym miesiącu przedstawiany będzie jeden owoc. W listopadzie uczniowie przygotowali pogadankę na temat jabłek, skąd się wywodzą, jakie zawierają witaminy i minerały oraz gdzie występują i ile jest ich odmian. Były również ciekawostki na temat tego ulubionego przez nas wszystkich owoca. Uczniowie odwiedzający poszczególne klasy przygotowali również degustację. Na korytarzu można było kupić jabłko. W następnych miesiącach uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję poznać inne wartościowe owoce.